Portal - S這pnice
polski Czwartek - 19 lipca 2018      OFICJALNA STRONA ZESPOΣ PLAC紟EK O名IATOWYCH W SΜPNICACH
Strona g堯wna / GALERIE / Rok 2017/2018 / SP1 / BIEG I RAJD KURIER紟 S.ECKICH

BIEG I RAJD KURIER紟 S.ECKICH
28 kwietnia, w sobot w Rytrze wystartowa豉 kolejna edycja biegu i rajdu upami皻niaj帷ych Kurier闚 S康eckich, kt鏎zy w latach II wojny 鈍iatowej z po鈍i璚eniem 篡cia przemieszczali si na linii Warszawa-Budapeszt w celu przekazywania wa積ych informacji, przeprowadzania ludzi poszukiwanych przez niemieckiego okupanta. W Beskidzie S康eckim powsta這 wiele 軼ie瞠k i tras kurierskich, kt鏎ymi dzisiaj mo積a w璠rowa. Do legendy przesz造 nazwiska kurier闚: Jana Freislera, Romana Stramki, Zbiegniewa Rysia czy Juliana Zubka oraz historie zwi您ane z akcji odbicia ze szpitala w Nowym S帷zu, legendarnego kuriera podziemia – Jana Karskiego. W historyczno-turystycznej imprezie wzi瘭i udzia uczniowie Zespo逝 Plac闚ek O鈍iatowych w S這pnicach, cz這nkowie Klubu Historycznego im. 1 PSP AK oraz absolwenci cz這nkowie UKS „Iskra”. Trasa rajdu prowadzi豉 z Rytra przez wzg鏎ze Po這m obok zabytkowego bunkra z II wojny 鈍iatowej, 鄴速ym szlakiem przez Kanark闚k, zielonym i niebieskim przez Wd瘸ry Ni積e i Wy積e, Wietrzne Dziury a do schroniska turystycznego na Przechybie. Trasa w jedn stron wynosi豉 11 km i 800 metr闚 przewy窺ze! Pogoda idealna nastraja豉 optymistycznie do pieszej w璠r闚ki. Uczniowie przebrani w stroje z epoki, nawi您uj帷e do dzia豉lno軼i legendarnych kurier闚, pokonali ca陰 tras rajdu, dopinguj帷 po drodze wytrwa造ch biegaczy. Na Przechybie mia這 miejsce posumowanie i og這szenie wynik闚 marszobiegu. Cz這nkowie Klubu Historycznego zdobyli nagrod za najlepsze przebranie z epoki spo鈔鏚 uczestnik闚 bior帷ych udzia w rajdzie. Organizatorami imprezy by這 Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro przy wsp馧pracy z Polskim Towarzystwem Tatrza雟kim Oddzia Beskid w Nowym S帷zu oraz Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznym 1 PSP AK. Zapraszamy do galerii zdj耩.
Przemys豉w Bukowiec

Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc
010203
040506